2018  |  A GAZİANTEP UNİVERSITY PROJECT

"Bu Proje Erasmus + programı kapsamında Avrupa Komisyonu tarafından desteklenmektedir. Ancak burada yer alan görüşlerden Avrupa Komisyonu ve Türkiye Ulusal Ajansı sorumlu tutulamaz."

"This project is funded by the Erasmus + Program of the European Commission and Turkish National Agency cannot be held responsible for any use which may be made of the information contained therein"

"MÜLTECi DE EBEVEYNDiR"

Providing Learning Skills about Generating Solutions of Refugee Parents Facing to Educational Problems of Their Children

Project Ref No: 2017-1-TR01-KA204-045870

      Proje ekibimiz daha önce çeşitli ulusal ve uluslararası projelerde yer alan deneyimli ve tecrübeli kişilerden oluşmaktadır. Ekibimiz, bu deneyim ve tecrübelerinin yanı sıra bu tür sosyal ve toplumsal projelerde çalışmak ve destek sağlamak isteyen istekli ve azimli bir ekip olup, projenin yazılma aşamasından itibaren mesai kavramı gözetmeksizin fedakar bir şekilde çalışmaktadır.  Proje ekibimizde bulunan şahısların kısa profillerine aşağıdaki bilgilerden ulaşılabilir.

 

Dr. Öğretim Üyesi Fatma ÇAPAN: 2001 yılında Erciyes Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü'nde lisans eğitimini tamamlamış olup aynı yıl Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Yüksek Lisans eğitimine başlamış ve 2003 yılında mezun olmuştur. 2008 yılında Fırat Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü'nde Doktora eğitimine başlayıp 2013 yılında bu eğitimini de başarıyla tamamlamıştır. Gaziantep Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Öğretim üyesi olup, aynı zamanda bu bölümde okuyan Suriye’li mülteci öğrencilere ders vermektedir. İyi derecede ingilizce bilen, kişisel gelişime önem veren, insan odaklı çağımızda, din, dil, ırk ayrımı yapmadan insanlığa hizmet etmek için kendini adayan bir insandır. Akademik çalışmalarının yanı sıra Yaşam Koçluğu, Öğrenci Koçluğu, Denge ve Farkındalık Eğitimi sertifikalarına sahiptir. Aynı zamanda Projemizin yürütücüğünü yapan Yrd. Doç. Dr. Fatma ÇAPAN projenin hedeflerine ulaşması için titiz bir şekilde çalışan, azimli, kararlı ve başarılı bir öğretim üyesidir.

 

Şehnaz SAKICI (Proje Uzmanı ve İlgili Kişi): Gaziantep Üniversitesi Yönetim Bilimleri Fakültesi'nde 2004 yılında, Yönetimde Yüksek Lisans derecesinde 2006 yılında; İngiliz Konseyi Türkiye, Ankara Gençlik Hizmetleri Merkezi ve AB'deki birçok STK ve kurumun projeleri ile Gaziantep Üniversitesi AB Araştırma Merkezi sorumlusu olarak çalışarak deneyim kazanmıştır. Finanse edilen projeler, AB ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile eşgüdüm halinde PCM için bir sertifika almıştır.

 

Medine KAYABAŞI: Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dalı’nda yüksek lisans öğrencisidir. Lisans eğitimi zamanında üniversitemiz kapsamında akademisyenlerimiz koordinatörlüğünde sürdürülen toplumsal duyarlılık projelerine katılmıştır. Yine üniversitemiz bünyesinde Evrak Arşiv İşleri Müdürlüğü'nde çalışmış olduğundan projemiz kapsamında oluşturulacak raporlara katkı sağlayacağı gibi projemizin evrak işlerini de yürütebilecektir.

 

Melis BOLLUCA: Gaziantep üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü’nde ve İngilizce Bölümü’nde lisans öğrencisidir. A2 seviyesinde Almanca dili de bilmektedir.  Birçok yabancı kurumda çevirmenlik yapıp, bunun yanı sıra Gaziantep Üniversitesi'nde akademik makale çevirmenlikleri de yapmıştır. Yabancı dil program kurumlarının halkla ilişkiler bölümünde bulunmuştur. Gaziantep üniversitesi merkezi kütüphanesinde tarih bölümünde ve daha sonra bilgi işlem merkezinde okulun wifi aktarım oturumlarında çalışmıştır. Ayrıca sosyal yardımlaşma kurumlarında gönüllü çalışmış ve  toplumsal duyarlılık projelerine de destek vermiştir.

 

Alican YENER: Gaziantep Üniversitesi-Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Yüksek Lisans yapmaktadır. Çeşitli kurslarda İngilizce ve Arapça eğitimi almıştır ve A1 seviyesi İngilizce sertifikasına sahiptir. Lisans eğitimi sırasında Toplumsal Duyarlılık Projesi çalışmalarında yer almıştır. Şu an Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bir okulda öğretmen olarak görev yapmaktadır.

 

Zeynep TÜTER:Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yüksek lisans yapmaktadır. Halen Gaziantep Üniversitesinde yüksek lisans eğitimini sürdürmektedir. 2013 yılında Avrupa birliği Bakanlığının da katkıları kapsamında yabancı eğitimciler ile bir araya gelerek similasyonlara seminerlere katıldı çeşitli eğitimler aldı. Bu konu dahilinde sertifikası bulunmaktadır.

 

PROJE EKİBİMİZ